Co je to pickup? – pro přibližnou představu

Autor: Shaman

Pickupeři se učí efektivně balit. Muži, kteří to umí se ženami tzv. „od přírody“, se tomu také museli učit. Většinu kroků si však neuvědomují a kdybyste se jich zeptali, jak se to naučili, vysmějí se vám, protože si ani nevšimli, že se něčemu učili. Jednají automaticky, svým zaběhnutým způsobem. Nevědí proč to nebo to tak a tak funguje a často si myslí, že mají úspěch díky vzhledu nebo penězům.


Pickup je oproti tomu o cíleném nabývání dovedností. Dokážeme přesně analyzovat co a jak, a učíme se ty věci internalizovat (sžít se s pravidly a principy).

Pravidlo 3 sekund
Toto pravidlo je možná nejdůležitějším pravidlem. Čím dříve holku oslovíš, tím snáze bude interakce probíhat. Dáváš tím najevo svoji rozhodnost, odhodlanost a sebevědomí. Navíc předejdeš vyvolání nervozity a našeptávání svého vnitřního hlasu, který -budeš-li váhat s oslovením- si značně vymýšlet desítky katastrofických scénářů a výmluv proč to vzdát.
Pravidlo tří sekund neznamená, že musíš oslovit přesně za tři sekundy. Znamená, že musíš oslovit jak nejrychleji je to možné.


Nejčastější výmluvy pro vyhnutí oslovení:
„3 sekundy už dávno uběhly.“ 

„Nevím, co jí mám říct.“
„Nemám state.“
Jsou jedinci, kteří s oblibou zapomínají i ty nejjednodušší openery, jako například klasické „Ahoj“.

Řeč těla
Co se opravdu počítá, je první dojem. Ten utváří z velké části tvoje řeč těla! Z postoje, očního kontaktu, z tónu a kvality hlasu žena snadno vyčte koho má před sebou. Pevný ale uvolněný postoj, pomalé rozvážné pohyby, silný oční kontakt, přiměřeně výrazný hlas … to vše na ni působí jako píšťala na kobru. Ženy podvědomě vyhledávají alfa muže. Je sice možné chování alfa muže napodobovat, ale to bývá velmi brzy prozrazeno. Namísto přetvářky se hráč zaměřuje na zdokonalování své osobnosti. Učí se projevovat jako alfa muž, učí se být mužem. Získávání těchto dovedností vyžaduje odhodlání a čas.

Záleží na vzhledu?
Ano, ale ne tak jak si většina lidí myslí. Důležité je být kultivovaný (což znamená hlavně čistotný, nemít chlupy trčící z nosu a podobná zvěrstva). Fyzický vzhled je mnohem důležitější pro ženy. Atraktivita ženy je dána z 80% jejím vzhledem. Přitažlivost muže záleží na vzhledu pouze z 20%. Ženy si to většinou nejsou schopné uvědomit. Soubor vlastností tvořících atraktivitu muže je mnohem komplexnější než povrchní vzhled. Nevědí přesně, co je na daném muži přitahuje, ale dokonale to rozpoznají podvědomě. Pokud dokáží své pocity popsat, bývá ponejvíce charizma tím, co se snaží vystihnout.

Approach (oslovení)
Oslovit je možné kdekoliv. Záleží na konkrétní situaci, jakým způsobem se to provede. Pro každý případ existuje optimální postup. Všechny jsou však v několika bodech společné:
1) Žena nesmí mít pocit, že je obklíčena (musí mít vždy možnost úniku).
2) Velmi důležitý je úsměv (ten totiž naznačuje, že přicházíš v míru a nehodláš ji ohrožovat).
3) Nejvyšší úspěšnosti při oslovování dosáhneš, dáš-li vždy najevo svojí vyšší hodnotu (neplést s arogancí!). Lidé automaticky reagují podřízeně a vnímavě na projevy dominance (ignorovat vůdce kmene se v pravěku často krutě vymstilo 

Tak například jak oslovit na ulici protijdoucí holku? U nepřímého balení musíš mít připravený opener – nejlépe něco vlastního. Až bude asi tak na 5 metrů od tebe, zastavíš se a začneš na ní mluvit. A teď pozor! Nesmíš se za ní otáčet (tím bys dal najevo podřízenost a že ti na na ní záleží – byl bys needy) a pořád mluvíš, dokud se nezastaví. Půjde-li dál (stává se hlavně když jdou moc rychle), necháš jí bejt! Nikdy nepronásledovat! Působí to hrozně needy. Postoj musíš mít dominantní, uvolněný a hlavně neudělat ani jediný krok zpět (je až s podivem, jak taková na první pohled blbost okamžitě degraduje celý approach a holka odchází). Je velká chyba začít větou „Můžu se tě na něco zeptat?“ Na to HB8 a výš skoro nereagují (ověřeno mnoha pokusy).

Jako opener jsme často používali velmi známý opinion opener „Kdo lže víc? Muži nebo ženy?“ Opener je zapotřebí ještě uzemnit. Dodáš třeba, že jsi měl s kamarádama diskusi na tohle téma. Neustále je zapotřebí sledovat její řeč těla. Natočila se tělem k tobě? Potom se chytla. Teprve když se ona natočí k tobě, můžeš se i ty natočit k ní. (Je za tím trochu složitější psychologie, ale v téhle chvíli nás to nezajímá.) Nečekej, že se sama rozpovídá. Nemá k tomu sebemenší důvod. Na tobě je minimálně 90% konverzace. Udržuj silný oční kontakt! Neustálé uhýbání pohledem ji velmi rychle odradí. Opener slouží jen k otevření konverzace. Je zapotřebí co nejdříve přejít k něčemu jinému.

Transition (přechod na další fázi)
Přechod z openeru bývá ze začátku asi největší problém. O čem se bavit s někým koho vidíš prvně v životě? Pokud se zasekneš, může nastat trapné ticho (TT). Často se pickuper zasekne právě ze strachu před TT. V podstatě je jedno o čem se dál bavit, jen je nezbytné, aby to nebylo nic negativního. Nemáš-li nic připraveného, je nejlepší všimnout si třeba něčeho na ní a udělat k tomu poznámku – pokud možno i vtipnou, aby jí to rozesmálo (tím se uvolní atmosféra a získáš další čas navíc). Aby toho nebylo málo, je ještě jedna superdůležitá věc, kterou musíš při oslovování neznámých holek dělat – False Time Constraint.

False Time Constraint (předstírání, že jsi už na odchodu)
Během konverzace narůstá hned od začátku v ženě jeden negativní pocit, který musíme odstranit. Naštěstí to jde velmi snadno, jenom se na to nesmí zapomínat. Je dobré hned po openeru dát najevo, že už jsi na odchodu. Stačí říct, že spěcháš nebo že na tebe někdo čeká a třeba i naznačit tělem, jakože odcházíš. Tím získáš navíc několik minut času, během kterých můžeš nepřímým způsobem předvést své kvality. Zajímavé je, že poté, co se ti jí podaří zaháčkovat a provedeš další FTC, poslouží to naopak k vytvoření pocitu, že tě ztrácí.

Napsané je to poměrně jednoduché, mnohem těžší v praxi. Nikdo nemůže provést dokonalý approach, aniž by to mnoha pokusy nenatrénoval. Je to podobné, jako učit se řídit auto. Ze začátku se také každý musí soustředit na řadící páku, na spojku, brzdu a plyn a ještě k tomu na silnici. Po desítkách a stovkách oslovení už se ale nebudeš muset soustředit na detaily – všechno budeš dělat bez přemýšlení, tak jako házíš rychlosti při jízdě autem.

A to máme teprve oslovení! Na cestě k získání té holky stojí ještě mnoho záludností. Kdo chce získat a udržet si velmi atraktivní ženu (někteří muži dají přednost životu o samotě, než by byli s někým, kdo je nepřitahuje), musí k tomu být kompetentní (způsobilý) a o to jde převážné části pickuperů – získat dovednosti a nebýt odkázaný na milost a nemilost kde komu.

Seznamování je přirozený rituál. Probíhá podobně jako u zvířátek :), jen akorát u lidí je o mnoho složitější kvůli společenským zákonitostem.
Mnozí principy společenské dynamiky nikdy nepochopí a raději se spokojí s tím, čemu říkají osud. Další se zase stanou mučedníky a budou se ukájet sebelítostí a vymýšlet všemožné důvody proč je holky nechtějí. Jiní jsou zase zcela spokojení s tím co mají a pickup nepotřebují (to je v pořádku – přinejmenším do doby, než od nich holka uteče a budou si chtít najít jinou – potom, když nevědí jak na to, mají problém).

Existuje mnoho návodů, jak se stát úspěšným se ženami (přičemž většina je vytržena z kontextu). Úplně nejjednodušší a nejpřirozenější postup je ten, že půjdeš ven (místo sezení u počítače nebo sledování televize) a začneš intenzivně komunikovat s ostatními, experimentovat. Nevýhodou je, že budeš muset na všechno přijít sám. Budeš-li vytrvalý a nevzdáš-li to, potom vymyslíš své vlastní strategie. Taková cesta je ovšem hodně náročná – na čas i na odhodlání přenést se přes kruté neúspěchy.

Většinou se lidé seznamují prostřednictvím okruhu přátel a známých. Jenže co dělat, když nechceš strávit deset let vynalézáním strategií balení anebo čekáním na příležitost v omezených společenských kruzích? … Seznamky? … Proč se omezovat na holky, které nikdo nechce, když můžeš hledat i mezi těmi nejatraktivnějšími?

Nejvýhodnější je mít po ruce informace z druhé ruky, vědět co a jak předem a neomezovat se jenom na náhodu. Dané informace jsou ale jen přibližnou mapou terénu. Nedá se vyhnout neúspěchu a ani to není účelné. Zažít neúspěšná oslovení, neúspěšné pokusy při balení je nutné, protože jen díky tomu je možné se naučit nedělat stejné chyby.
Metody pickupu jsou jen užitečnými pomůckami při získávání zkušeností. Samy o sobě nic neřeší.

Musím zklamat každého kdo si pomyslel, že se tady dozví nějakou supertajnou informaci, nějaký trik jak balamutit ženy. Nic takového. Pickup sice na první pohled vypadá jako všelék na získání úspěchu, ale nikdo se nepohne z místa pokud pro to něco neudělá (a naprostá většina skutečně nic neudělá – krom čtení knih/diskusí a hledání definitivní odpovědi na otázku: „Jak na ženy, aniž bych musel hnout prstem?“).
Takže jak se stát úspěšným se ženami? Jak se stát mužem, který dokáže v některých vyvolat až tak silnou touhu, že jej pronásledují? 🙂

Může pomoci:
1) zdokonalování osobnosti a vnitřní hry
2) studium pravidel SD a metod pickupu a jejich okamžité zkoušení v terénu
(k dispozici je velké množství knih a videoseminářů – samozřejmě jen anglicky)
3) nalezení wingmanů a společné akce

Být společenský je naprosto přirozená věc. Někdo se dostal mezi takové okruhy známých, že se naučil vše potřebné sám od sebe, ale čím dál více mužů zůstává bez společenských dovedností – nevědí jak na to, protože se mnohdy nevědomky od společnosti izolují. Pickup může ukázat směr.

.

Chcete se dozvědět více? Přidejte se na největší nekomerční česko-slovenské fórum o pickupu a společenské dynamice. Registrujte se zdarma na: https://www.socialdynamics.cz/

.

Slovníček pojmů:

  • State – nálada, jak se člověk cítí
  • Approach – samotné oslovení ženy
  • Opener (otvírák) – první věta nebo věty, které řekne muž neznámé ženě. Tím ji osloví.
  • Opinion opener – zeptání se ženy na názor
  • HB8 (hot babe) – pěkná žena, na stupnici vzhledu od 1 do 10 její vzhled hodnotíme číslem 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *