Fáze pickupu (pro nováčky)

Autor: Z-man

Nejdříve je nutné stát se atraktivním. Jak toho dosáhnout?
Každý toužíme po někom, kdo je co možná nejlepší, nejlépe aby její hodnota převyšovala naší.

Teď pohled HB, všude se jí nabízejí kluci, může si vybírat, jak dosáhnout toho, aby si vybrala zrovna nás? Jediná možnost je, že budeme mít natolik vysokou hodnotu, že ona bude mít pocit, že jsme lepší než ti ostatní, a nejlépe že máme i vyšší hodnotu, než ona sama(pak bude k nám vzhlížet jako k bohu :D). Základním předpokladem je mít alfa mindset (sebevědomý, cílevědomý, v životě úspěšný, obklopen ženami, vtipný…), ale málokdo z nás má tento mindset natolik vybudovanej, že naprosto přirozeně jedná tak, jak je to ideální.

Proto se věnujeme pickupu, kterej nám dává nástroje-techniky, díky kterým dokážeme efektivně demonstrovat naši hodnotu a alfa postoj (v ideálním případě jsou tyto techniky zcela v souhře s mindsetem a jsou naprosto přirozené). Některé „techniky“, kterými prezentujeme vyšší hodnotu:

Negy-dávají najevo, že daná HB pro nás nemá žádnou zvláštní hodnotu = stáváme se pro HB „nedosažitelní“ a co je nedosažitelný, má vysokou hodnotu.

C&F-dáváme najevo svůj nadhled, sebedůvěru, smysl pro humor, případně může mít stejný účel jako negy.

Být nedostupný/vytížený– alfa muži mají stále co dělat a jejich práce je velice důležitá, proto někdy nemají čas zdvihnout telefon, či chodit ven, kdykoliv si HB řekne..

Být tajemný– co je pro nás tajemné, tak si v mysli domýšlíme a zveličujeme a stejně tak HB bude si nás a naše činy zveličovat. Z jiného pohledu, co nám je detailně známé (nemá pro nás žádné drama, napětí, emoce), nás přestane zajímat.

Oblečení– pokud jsme lépe oblečeni než ostatní, ostatní nás podvědomě vnímají jako úspěšnější

Zvláštní schopnosti– magické triky, cold reading, storyteling a další schopnosti pro pobavení ostatních

Atd.

Pozn. Všechny výše uvedené techniky jsou na první pohled závislé pouze na rozumu, ale k jejich kvalitnímu podání je nutná i kvalitní innergame (alfa mindset), jinak vypadají nepřirozeně a už nevyjadřují vyšší hodnotu.

Teď jsme došli do fáze, kdy již HB ví, že máme vysokou hodnotu a je k nám přitahována (myslí si že jsme to nejlepší co by mohla mít).

Naši vysokou hodnotu je potřeba stále udržovat (pokud máme alfa mindset není s tím problém) ale osobně si myslím, že je vhodné omezit C&F ve stylu negů a dělat to pouze když se k tomu naskytne extra vhodná příležitost (např. při odpálkování ST :))


A teď se zaměřit na budování tzv. raportu. Když se HB bude v naší přítomnosti cítit naprosto skvěle, bude se bavit, tak již nebude problém interakci dál rozvíjet(k sexu, případně LTR).

Touto myšlenkou mě inspiroval Zan, že jeho HBs chtějí, protože se v jeho přítomnosti cítí skvěle a on chce je, protože zas on se cítí skvěle v jejich přítomnosti. Tohle by někoho mohlo svádět k tomu, být nice guy a chovat se jako sluha HB, ale pak ztratíme vlastní hodnotu a následuje game-over.

Pro představu, když vám vaše UG kamarádka, která Vás chce uhnat řekne, že máte sexy košili, je to daleko míň hodnotný, než když to řekne HB10. Pokud to řekne HB10 vyvolá to v nás skvělý pocit, a k tomu skvělému pocitu se budeme chtít vrátit a naší touho po HB10 to ještě zesílí, naopak touha po UG se dostane ještě více mínusu.

Takže, když HB je k nám přitahována, tak musí nastoupit raport fáze, aby se interakce mohla dál rozvíjet. Pokud nenastoupí, její zájem časem opadne (obecně, když někdo o nás nemá zájem taky ztratíme zájem)

Teď k samotné raport fázi. Pro mě je nejdůležitější uvědomit si, ještě před setkáním, že mám tu osobu rád, a že se těším až s ní budu trávit čas, s tímto postojem souvisí i dobrá nálada, která se už dostaví sama. Rozhodně není na škodu nastudovat nějaký techniky z NLP, jak vytvářet a prohlubovat raport, ale je to zas hlavně závislé na rozpoložení mysli, když je „správné“, není ani tak nutné dělat proto nějaký zvláštní techniky. Když HB s vámi zažije raport (bude jí s vámi výjimečně dobře, pocit souznění, porozumění) bude chtít s vámi sdílet vše co půjde;)

Pozn. osobně mám ještě trvale připravený pro tuto fázi zajímavý otázky, který vytáhnu, když konverzace začne váznout, a pár takových C&F rutin, který použiju, když se naskytne vhodná příležitost a ještě mám taky svý oblíbený flirtovací témata, aby to mělo taky trochu náboj.

A jak je popsáno v MM, když je attraction a raport, pak už není problém clousnout (sex, LTR).

Chtěl jsem si to sám trochu ujasnit, a pak mě napadlo, že bych z toho mohl udělat článek, tak jsem to přepracoval do podoby tohohle článku. Doufám, že to někomu pomůže, sám jsem většinu věcí zkoušel, i když všechno to skloubit tak, jak popisuju se mi ještě nepodařilo a zdůrazňuju, že je to jen mé vnímání této problematiky, a budu štasten, když se někdo vyjádří co se mu nelíbí.

.

Chcete se dozvědět více? Přidejte se na největší nekomerční česko-slovenské fórum o pickupu a společenské dynamice. Registrujte se zdarma na: https://www.socialdynamics.cz/

.

Slovníček pojmů:

  • HB (hot babe) – krásná žena
  • Mindset – Myšlení
  • Target – cíl, žena, kterou chceme zaujmout, sbalit
  • Negy – vtipná hláška, kterou si děláme z targetu legraci
  • C&F – Cocky and funny/ drzý a vtipný
  • Rapport – stav důvěry, když u targetu získáme rapport, nejsme pro ni už jen cizí člověk, ale někdo, s kým se cítí dobře, má k němu vybudovanou alespoň nějakou důvěru
  • UG – ugly girl, nepřitažlivá žena
  • NLP – neuro-lingvistické programování, pro pochopení pojmu doporučuju vygooglit
  • MM – Mystery method, metoda celosvětově známého pickupera z přezdívkou Mystery
  • LTR – long-term relationship, dlouhodobý partnerský vztah

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *